Plakat wystawy bursztynu, napis bursztyn bałtycki Dziecictwo i nowoczesność 2.0, pierścien z bursztynu

Burmistrz Miasta Puck oraz Związek Miast i Gmin Morskich maja zaszczyt zaprosić na wystawę „BURSZTYN BAŁTYCKI Dziedzictwo i nowoczesność 2.0” Wystawa czynna od od 5 maja do 15 września – sala ratuszowa Stary Rynek 1

 

Wystawa czynna od wtorku do niedzieli w dniach 5 maja – 15 września 2021 r.
MAJ  – CZERWIEC  od 10:00 do 17:00
LIPIEC – SIERPIEŃ od 12:00 do 19:00
WRZESIEŃ  od 10:00 do 17:00
Ratusz Miejski w Pucku,
Stary Rynek 1, 84-100 Puck

O WYSTAWIE:
Po sukcesach na Biennale Sztuki w Wenecji (maj 2019) i w Sali Morskiej Ratusza Głównego w Gdańsku (lipiec-październik 2019) powraca w nowej odsłonie wystawa „Bursztyn Bałtycki. Dziedzictwo i nowoczesność 2.0”.
Prawdziwe piękno każdego kawałka i każdej bryłki bursztynu tkwi w ich naturalnych formach. Gdy myślimy o bursztynie, to łączymy go zazwyczaj ze srebrem. Gdańską i polską tradycję uzupełniają złoto, brylanty lub perły, a nawet takie materiały jak: beton, aluminium, folia, czy… końskie włosie. Nowych rozwiązań poszukują nie tylko Polacy, np. studenci Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, ale także Włosi. Wykorzystanie betonu to pomysł projektanta Fabrizio Tridentiego. Właśnie takie ciekawe projekty zostaną zaprezentowane turystom obok dawnych, tradycyjnych wyrobów. Warto zobaczyć obie odsłony bursztynowego świata!
EKSPONATY:
Na wystawie zobaczymy kilkadziesiąt eksponatów wykonanych ze „Złota Bałtyku”, które z sukcesem pokazano w galerii Spazio Sv podczas Biennale Sztuki w Wenecji w maju 2019 roku.
Naturalne formy bursztynu bałtyckiego, replikę spinek podarowanych w Gdańsku Księciu Williamowi, rzeźby wykonane z jednej bryły bursztynu, kamee w bursztynie i nowoczesne oryginalne wzornictwo autorstwa polskich i zagranicznych projektantów oraz studentów Akademii Sztuk Pięknych
w Gdańsku.
W ramach wystawy będzie można obejrzeć zapis filmowy performance artystycznego La Via Dell’ Ambra Gdańsk- Wenecja 2019 zrealizowanego przez znanych polskich projektantów mody Jolę Słomę i Mirka Trymbulaka oraz Dorotę Gulbierz, znaną polską twórczynię form złotniczych. Manekiny ubrane w maski ze słynnej weneckiej pracowni Sergio i Massimo Boldrin zaprezentują stroje i biżuterię zainspirowane szlakiem bursztynowym i Wenecją.

Ceny biletów:
normalny – 10 zł
ulgowy, (18-,60+) – 5 zł
ulgowy 60+ z Pucką Kartą Seniora – 1 zł