Puck oferuje mieszkańcom oraz turystom zamierzającym aktywnie spędzić czas interesujące trasy dla miłośników wypraw rowerowych i wędrówek pieszych. Opis przebiegu tras:

ŚCIEŻKA ROWEROWA  na terenie Pucka prowadzi od rzeki Płutnicy wzdłuż linii brzegowej zatoki, poprzez port rybacki, promenadą żeglarską, przez park im. Feliksa Nowowiejskiego, do części miasta o nazwie Rozgard.

PRZYSTANKI DLA ROWERZYSTÓW  wykonane w ramach projektu pt. „Pomorskie trasy rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R10 i Wiślana Trasa Rowerowa R9 – Partnerstwo Gminy Puck”, wyposażone w zadaszoną wiatę, ławostoły, stojaki rowerowe, ławeczki, tablice informacyjne, a znajdują się:

• Puck Rozgard- na klifie z tarasem widokowym
  • Puck Zielony Mostek- na wysokości zejścia na strzeżoną plażę, przy której znajduje się stacja naprawy rowerów oraz toaleta
  • Puck Zatopiony Port -  niedaleko zakładu przemysłowego i Urzędu Skarbowego

Więcej szczegółów na stronie http://miastopuck.pl/category/projekty-unijne/pomorskie-trasy-rowerowe-o-znaczeniu-miedzynarodowym-r10-i-wislana-trasa-rowerowa-r9-partnerstwo-gminy-puck/

PIESZE SZLAKI TURYSTYCZNE wiodące w obrębie miasta:

• Szlak KRAWĘDZIĄ KĘPY PUCKIEJ (niebieski) Wejherowo – Puck, długość 33,3 km
    "... szlak znów powraca na plażę, wkrótce podchodzi ścieżką na wysoki brzeg, mija mury dawnej cegielni oraz zabudowania dawnego folwarku Rozgard (30,8 km) i zbliża się do centrum Pucka. Wchodzi na ścieżkę, która prowadzi koroną klifu. Dróżka, potem alejka biegnie obok stadionu sportowego i doprowadza do parku miejskiego. Po wyjściu z parku szlak prowadzi ulicą 1 Maja do dawnego rynku miejskiego, dziś Starego Rynku (32,6 km). Stamtąd w lewo ulicą Bogusława. a następnie w ulicę Wałową. Mijając dawny zabytkowy szpitalik mieszczący obecnie Muzeum Ziemi Puckiej dochodzi do ulicy Morskiego Dywizjonu Lotniczego. Tu skręca w lewo i wychodzi na ulicę Nowy Świat. Po pokonaniu ronda Solidarności, ulicą Dworcową dochodzi do stacji kolejowej, gdzie kończy swą trasę (km 33,3). Od stacji PKP biorą początek dwa inne szlaki: Grot Mechowskich i Swarzewski ..."
  • Szlak GROT MECHOWSKICH (czarny) Puck – Krokowa, długość 31,5 km
  • Szlak SWARZEWSKI (żółty) Puck – Władysławowo, długość 11,7 km

Na terenie miasta rozmieszczone są także:

GABLOTY - z aktualnymi materiałami