Ścieżka dydaktyczno-przyrodnicza to osiem przystanków na trasie nadzatokowej, wzdłuż ścieżki rowerowej od ul. komandora Edwarda Szystowskiego po część miasta noszącej nazwę Rozgard.

Przebiega wzdłuż trawiastego, płaskiego brzegu, krawędzią klifu, po drodze mijając port, molo, plażę, park. Kolejne przystanki to miejsca nie tylko odpoczynku, ale mające również walor edukacyjny i turystyczny. Dzięki współpracy z Nadmorskim Parkiem Krajobrazowym, autorska koncepcja zagospodarowania ścieżki pobudza ciekawość spacerujących, jednocześnie eksponując bogactwo zasobów przyrodniczych i krajobrazowych naszego obszaru. W celu przybliżenia tej wiedzy tablice poglądowe informują o danym miejscu, występujących tu gatunkach zwierząt, roślin oraz unikatowym ekosystemie Zatoki Puckiej. Wyjątkowym dopełnieniem jest także ruchoma instalacja przedstawiająca procesy związane z dynamiką i falowaniem morza, a także trójwymiarowa makieta pokazująca teren miasta wraz z zatoką.

Nowoczesny wygląd każdego przystanku, to atrakcja dla wszystkich, w tym dla najmłodszych. Pamiętając jak istotnym jest dbanie o przyrodę i kształtowanie postaw ekologicznych od najmłodszych lat, zapraszamy dzieci i młodzież do zabawy ukrytej w kodach QR. Przystanki bogate w informacje i ciekawostki, z pewnością będą stanowiły kolejny ważny punkt na mapie naszego miasta.

Być może „ławeczka eratyczna” stanie się ulubionym miejscem odpoczynku dla niejednego wędrowca. Kto ją znajdzie, na pewno będzie mógł się o tym przekonać. Zapraszamy do ciekawej formy relaksu :)

• cieka_edukacyjna02
  • cieka_edukacyjna03