WYSTAWA

 

 

Od 18 maja 2021 r. zapraszamy do zwiedzania wystawy archeologicznej w stylowo odnowionych pomieszczeniach ratusza, która jest podsumowaniem wieloletnich badań realizowanych na terenie Miasta Puck przez archeologów z Uniwersytetu Warszawskiego z panem Michałem Starskim na czele.

 

W pejzażu Pucka jest wiele miejsc upamiętniających bogatą historię i więź z morzem. Ławeczki nawiązują do okoliczności, legend, faktów i ludzi, którzy wpisali się w rodowód historyczny miasta.

Puckie Parki to ciche i spokojne, a jednocześnie malownicze miejsca

W Pucku dla turystów są dostępne dwie plaże.

O specyfice, symbolice i wyjątkowości tego miejsca zaświadcza jego piękna i wzniosła historia.

Puck to urocze, spokojne miasteczko, w którym czas od wieków płynie zgodnie z rytmem pracy i odpoczynku jego mieszkańców. 

PUCK GLAS – huta szkła artystycznego to miejsce, w którym artyści tworzą obiekty ze szkła.

Dawny kurort pucki, dzisiaj  obszar sportowo-rekreacyjny

W zakolu Zatoki Puckiej znajduje się najstarszy na Bałtyku port z pozostałościami umocnień i wrakami łodzi słowiańskich z X-XIV wieku.

Sercem miasta jest Stary Rynek wraz z regularną siatką ulic oraz stu parceli wytyczonych jeszcze w czasach średniowiecznych (XIV wiek).

"Pucczanka" promuje miasto

W porcie rybackim nieopodal słupka zaślubinowego, znajduje się jedyny w swoim rodzaju równikowy zegar słoneczny. 

Kościół pod wezwaniem św. Piotra i Pawła, pucka fara, przyciąga wzrok z odległości wielu kilometrów. 

Historia Muzeum Ziemi Puckiej sięga 1970 roku, kiedy powołano do życia placówkę pod nazwą Stacja Gromadzenia Dóbr Kultury i Upowszechniania Wiedzy o Regionie.