Dawny kurort pucki, dzisiaj  obszar sportowo-rekreacyjny

Wschodnia część portu puckiego to dobrze wyposażony, bezpieczny port jachtowy, który zdobył już uznanie międzynarodowych klubów i żeglarzy. Posiada liczne miejsca cumowania dla jednostek do 20 m długości i 2,8 m głębokości, z dostępem do wody, prądu i sanitariatów. Warunki geograficzne i meteorologiczne gwarantują tu optymalne korzyści podczas uprawiana sportów wodnych. Niewielka głębokość wody w strefie przybrzeżnej jest znacznym ułatwieniem dla amatorów rozpoczynających swoje zmagania z wodą i wiatrem. Cyklicznie odbywają się tu takie imprezy jak:

- Mistrzostwa Europy w formule Windsurfing i Foil

- coroczny memoriał Juliusza Sieradzkiego w klasie Omega, organizowany z Pomorskim Okręgowym Związkiem Żeglarskim,

- jedna z największych regatowych imprez na terenie kraju w klasie Laser, która już na stałe wpisała się w kalendarz żeglarski na Pomorzu.

Dobrze przygotowana baza żeglarska wraz z zapleczem hotelowo-gastronomicznym pozwala na zaplanowanie zawodów i imprez rekreacyjnych. Mile widziani są też indywidualni goście, profesjonaliści i fani sportów jachtowych, surfowania czy bojerowania. Niezapomniane widoki portu, zachodów słońca, Półwyspu Helskiego lub białych żagli na wodzie pozostają na długo w pamięci.