Sercem miasta jest Stary Rynek wraz z regularną siatką ulic oraz stu parceli wytyczonych jeszcze w czasach średniowiecznych (XIV wiek).

Pięknie odrestaurowywane kamienice z drugiej połowy XIX wieku kryją w sobie ślady dawnych warsztatów rzemieślniczych, sklepów kolonialnych oraz licznych w mieście targowym zajazdów i gospód.

Z łatwością rozpoznasz dawny magistrat zbudowany w 1865 roku, wkrótce po tym gdy spaleniu uległ mniejszy, centralnie usytuowany ratusz. Zarys tegoż widoczny jest na wyremontowanej niedawno płycie rynku. W górnej części fasady ratusza doskonale prezentuje się herb Pucka a po obu stronach paradnego wejścia umieszczono tablice przypominające wydarzenia z dziejów Pucka. Dowiesz się z nich, że starostą był Jan III Sobieski, a Kaszubi licznie uczestniczyli w odsieczy wiedeńskiej.

Na Starym Rynku odbywają się liczne wydarzenia kulturalne, a pamiątkowe zdjęcie najlepiej zrobić przy ławeczce herbowej.

Jeżeli zawitasz do Pucka, to koniecznie odwiedź Rynek o g. 13.48. Wtedy usłyszysz hejnał miasta i dowiesz się dlaczego o takiej godzinie rozbrzmiewa.

Prostokąt rynku podkreślony jest także dwoma pasami drzew z gatunku głogów, strzyżonymi w formy geometryczne oraz obwodowo rozstawionymi ławeczkami. Pośród nich znajduje się fontanna, której nakreślony na płycie kształt przypomina łódź.

Kamienice, na które szczególnie warto zwrócić uwagę to:

- nr 17 „Pod Lwem”

- nr 22 „Kaszubianka”

- nr 28 „Kamienica Mieszczańska”

- nr 29 Manufaktura Szkła „Puck Glas”

a w równoległej do Starego Rynku pierzei „Szpitalik” z II połowy XVIII wieku – ul. Wałowa 11.