W porcie rybackim nieopodal słupka zaślubinowego, znajduje się jedyny w swoim rodzaju równikowy zegar słoneczny.

Zegar słoneczny, czyli kijek wbity w ziemię, pozwał na oznaczenie upływającego czasu za pomocą cienia sunącego po ziemi wraz z „wędrówką” słońca po niebie. Dzisiaj precyzyjny czas podają zegary pulsarowe, jednak ten równikowy zegar w Pucku działa jak w najdawniejszych czasach. Ponadto odczytać można dużo innych ciekawych wiadomości. Dla zainteresowanych geografią, podróżami podaje długość i szerokość geograficzną położenia miasta, różę wiatrów, wysokość słońca nad horyzontem w różnych porach dnia i roku. Kształt zegara przypominający koło sterowe może dać wrażenie pływania po otwartym akwenie zatoki, lub nawet zachęcić do pożeglowania na łódce wypożyczonej z Harcerskiego Ośrodka Morskiego. Nazwy odległych metropolii i miast partnerskich Pucka wypisane na tarczy podpowiedzą nam gdzie mieszkają nasi przyjaciele, do których dotarcie jest tylko kwestią czasu.